Rekrutacja do Oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2025-2026
- 3
ZDROWA PRZEKĄSKA
Uczniowie klasy piątej na zajęciach Wychowania do życia w rodzinie przygotowali zdrowe przekąski. Celem zajęć było kształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Nie zabrakło smacznych sałatek owocowych, owsianki oraz warzywnej tortilli. Wykonanie posiłku sprawiło wiele radości. Smacznego !
Międzyszkolny konkurs czytelniczy
Dnia 12 lutego 2025 r. w PSP w Wielkim Bukowcu odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Jego celem było propagowanie czytelnictwa i promowanie literatury dziecięcej. Dotyczył znajomości lektury Wandy Chotomskiej ,,Pięciopsiaczki. Konkurs został zorganizowany przez panie: P. Jankowską i I. Kopczyńską. Wzięły w nim udział cztery szkoły podstawowe: z Barłożna, z Pączewa, z Zelgoszczy i Wielkiego Bukowca. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie II I III klasy: Zofia Dobrzyńska, Kinga Muszyńska, Małgorzata Plutowska, Szymon Stasik, którzy przygotowywali się pod kierunkiem p. A. Trun. Zajęli II miejsce w konkursie. Wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury. Doskonale poradzili sobie z różnymi konkurencjami takimi jak np. test wyboru, krzyżówka, plan zdarzeń, wyszukiwanie cytatów w książce. Udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym był wydarzeniem, które z całą pewnością będzie mile wspominane przez wszystkich uczestników.
Ferie zimowe
Drodzy Uczniowie!
Ferie zimowe to czas odpoczynku, radości i wspaniałej zabawy.
Życzymy Wam, aby ten czas był pełen niezapomnianych przygód, ale przede wszystkim – bezpieczny! Pamiętajcie o kilku ważnych zasadach:
Zjeżdżajcie na sankach i nartach w bezpiecznych miejscach, z dala od ulic.
Nie wchodźcie na zamarznięte jeziora i stawy – lód może być zdradliwy!
Bądźcie widoczni na drodze – noszenie odblasków to podstawa!
Ubierajcie się ciepło, by uniknąć przeziębień.
Spędzajcie czas aktywnie, ale zawsze rozsądnie! Niech te ferie przyniosą Wam mnóstwo uśmiechu, odpoczynku i pięknych wspomnień.
Do zobaczenia 3 marca!
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE I WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
29 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie „W drodze do Betlejem” przygotowane przez uczniów klasy piątej i szóstej pod kierunkiem p. Anny Urban dla zaproszonych gości, rodziców oraz dziadków naszych uczniów. Tego dnia również wspólnie śpiewaliśmy kolędy, które podgrywała p. Marta Szczepańska . Nie obyło się również od wspólnego poczęstunku, który przygotowali nauczyciele p. Zdzisława Osowska p. Justyna Raduńska.
Dziękujemy za pomoc p. Sławkowi oraz p. Pawłowi. Wszyscy byli zachwyceni młodymi talentami naszych uczniów. Cieszy nas fakt, że młodzi artyści mogli zaprezentować swoje talenty również dla swoich najbliższych.
4
Turniej wiedzy pożarniczej- Młodzież zapobiega pożarom
Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom”
W dniach 3-4.02. i 7.02.2025r. roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Pączewie odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej skierowany był do uczniów w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza - uczniowie klas I - IV, grupa starsza – uczniowie klas V - VIII.
Wzięło w nim udział ogółem 55 uczestników. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 15 pytań z dziedziny pożarnictwa. Stopień trudności pytań był zróżnicowany dla obu grup wiekowych.
Nad prawidłowością przebiegu turnieju opiekę sprawowała komisja. W młodszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali: I miejsce – Szulz Małgorzata, II miejsce – Plutowska Małgorzata i III miejsce – Wołoszyk Igor.
W wyniku zaciętej rywalizacji w grupie starszej wiekowej:
I miejsce – Maciejewska Marta
II miejsce – Kosecka Marta
III miejsce – Czechowska Oliwia
Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki, które zostały wręczone przez p. dyrektor.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji gminnych.
Walentynki w klasie 2
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy klasy I-III oraz IV- VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Zimowe szaleństwo"
Dla Ósmoklasistów
Bal karnawałowy Oddziałów przedszkolnych
Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw,którym towarzyszy muzyka i zabawa.Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu. 05.02.2025r. dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postaciez bajek i nie tylko. Zapraszamy do oglądania.
Rekonstrukcja historyczna
W dniu dzisiejszym, tj. 04.02.2025 r., w naszej szkole odbył się pokaz historyczny, który został przygotowany przez grupę Rekonstrukto (Historia eksperymentalna).
Omawiane zagadnienia były związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz z II wojną światową i powstaniem warszawskim. Uczniowie żywo uczestniczyli w odtworzeniu rekonstrukcji poznając tym samym historię naszego kraju.
Dziękujemy za spotkanie!
36
Zakończenie zajęć z języka angielskiego w ramach projektu: "Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach"
W styczniu zakończyliiśmy zajęcia z języka angielskiego. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności językowych uczestników w zakresie słuchania, mówienia, czytania w języku angielskim. Dodatkowym celem było rozwijanie słownictwa oraz poprawnej wymowy.
-
Uczestnicy poszerzyli zasób słów oraz poprawili umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.
-
Usprawnili rozumienie ze słuchu i poprawili wymowę.
-
Zwiększyli pewność siebie w konwersacjach.
-
Zakończenie zajęć z kodowania
W pierwszym tygodniu stycznia zakończyliśmy warsztaty z kodowania w ramach projektu "Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach ".
W czasie zajęć wykorzystywaliśmy różne techniki i z użyciem różnorodnych środków dydaktycznych tj, mata edukacyjna, kolorowe kubki, krążki, lustro, korzystaliśmy z tablicy interaktywnej. Udział w warsztatach kodowania rozwijał u dzieci logiczne myślenie, umiejętność przewidywania i planowania działań, kształtowania wyobraźni i orientacji przestrzennej, doskonalenia umiejętności skupienia uwagi, koncentracji i cierpliwości. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie przestrzegali pewnych niezmiennych zasad, co uczyło ich umiejętności dążenia do konkretnego celu. Na zajęciach z kodowania uczniowie wykonywali zadania rozwiązując je na macie edukacyjnej. Było to: rozkodowywanie i zakodowywanie obrazków o różnej tematyce, samodzielne tworzenie kodu do wybranego przez siebie obrazka, zabawy kolorami, kodowanie drogi zgodnie z kolorami, przeliczanie, segregowanie, wykonywanie działań matematycznych zgodnie z postawionym warunkiem.
Hanna Talaśka
Relacja z "Uczty w Soplicowie".
W minionym tygodniu uczniowie klasy ósmej urządzili na języku polskim staropolską ucztę rodem z Soplicowa. Uczta była elementem podsumowującym pracę z „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Aby przygotować się do tej lekcji, ósmoklasiści wykazali się nie lada pomysłowością, a w trakcie zajęć godnym pochwały zaangażowaniem. Każdy z nich zadbał o zgodny z duchem epoki strój lub o odpowiedni element charakteryzacji. W trakcie spotkania przy stole dbano, by nikt nie zapomniał, jak ważna jest - wysoko ceniona przez Sędziego Soplicę - grzeczność. Poszczególni „bohaterowie” kierowali też do pozostałych gości króciutkie przemówienia. Kawę pito z pięknych filiżanek, przy okazji wspominając pojawiający się w księdze XII opis niezwykle kunsztownego serwisu. Na stole pojawiły się typowe dla szlacheckiego stołu potrawy wymienione w utworze. Najwięcej uznania zyskały różne odmiany ogórków, które - wzorem Soplicowa - jedzono z… miodem. Lekcję zakończyło wspólne odtańczenie poloneza, którego nie powstydziłby się i sam Podkomorzy. I ja tam z gośćmi byłam, miód i wino piłam…
S. K.
Dzień Babci i Dziadka
Policja- z wizytą u przedszkolaków
- 38
Serdecznie zapraszamy
Podsumowanie konkursu „Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego”
We wtorek 17.12.2024r. w naszej szkole odbył się konkurs „Życie i twórczość ks. Jana Twardowskiego”, w którym wzięło udział 18 uczniów z klas ósmych. Miał formę testu (zadania otwarte i zamknięte). Zagadnienia dotyczyły życia i twórczości naszego patrona. Zapisani uczniowie mogli skorzystać z wskazówek nauczyciela języka polskiego.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Katarzyna Gietka kl. VIII a
II miejsce – Agata Dobrzyńska kl. VIII a
III miejsce – Klaudia Klofczyńska kl. VIII a
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki, które zostały wręczone przez p. dyrektor.
Organizatorzy konkursu: Anna Trun i Janusz Szwabo.
„Mój supermiś” – podsumowanie konkursu
25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła konkurs plastyczny- „Mój Supermiś”.
Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.
Celem konkursu było:
- przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia,
- inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych,
- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
W konkursie mogli wziąć udział dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Pączewie.
Tematem konkursu było przedstawienie i zaprezentowanie przez dzieci ich ulubionego pluszowego misia.
Prace oceniała komisja powołana przez organizatorów.
Konkurs miał charakter plastyczny. Prace dzieci mogły wykonać przy użyciu dowolnej techniki plastycznej (np. rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, itp.) o formacie pracy nie większym niż A 3.
Przy ocenie prac najwyżej punktowane były: pomysłowość, stopień trudności technik i staranność wykonania.
W każdej grupie wiekowej przyznawane są nagrody i dyplomy za zdobycie I, II, III miejsca i wyróżnienia oraz dyplomy za udział dla pozostałych uczestników.
W grupie młodszej:
I – miejsce - Agata Bielińska
II - miejsce - Antoni Badzmierowski
III - miejsce - Mikołaj Czapski
wyróżnienie – Stanisław Raduński
W grupie starszej:
I – miejsce - Klara Lis
II - miejsce - Kinga Stasik
III - miejsce - Małgorzata Lis i Szymon Stasik
wyróżnienie – Kinga Muszyńska
Prace dzieci zostaną wyeksponowane na wystawie przy bibliotece szkolnej.
Organizatorzy konkursu: Anna Trun i Janusz Szwabo.
Babciu, Dziadku- wszystkiego najlepszego!
Archiwum Aktualności